Osiągnięcia uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Mikołowie w roku szkolnym 2019/2020

Stypendium Prezesa Rady Ministrów: Wanesa Starzyczny 3a

Stypendyści Starosty Powiatu Mikołowskiego po II półroczu roku szk. 2018/2019

za wybitne wyniki w nauce:
Aleksandra Korny 2d
Klaudiusz Gubernat 2d
Agnieszka Skutela 3d

za wybitne osiągnięcia w sporcie:
Zofia Tkocz 2bc
Dominika Dudek 2d
Paweł Spendel 2bc
Rafał Ryguła 2bc

  • Wojewódzka gra miejska Zagadki historii, od śląskiej reduty do śląskie. eu. :
    I miejsce Drużyna:
    Jakub Piwoński 2bc
    Klaudiusz Gubernat 2d
    Dominik Pilarski 2d
    Nagroda: wyjazd do Brukseli.

  • Licealiada- Szkolna Liga Lekkoatletyczna dziewcząt
    Szczebel zawodów: powiat i rejon
    II miejsce w powiecie
    III miejsce w rejonie
    Reprezentacja szkoły:
    – Martyna Guzik (2d)
    – Kamila Jałowiecka (3a)
    – Aleksandra Nowak (1c4) – rekord szkoły na 400 m
    – Patrycja Papała (2a)
    – Emilia Październy (1d)
    – Nadia Wróbel (1d) – rekord szkoły na 800 m
    – Martyna Rzeszutko (1c)
    – Zofia Tkocz (2bc)
    – Amelia Siwiec (2bc)
    – Olga Widera (2bc)

  • Licealiada- Szkolna Liga Lekkoatletyczna chłopców
    Szczebel zawodów: powiat i rejon
    II miejsce w powiecie
    III miejsce w rejonie
    Reprezentacja szkoły:
    – Adam Fałek (3d)
    – Marcin Faruga (1a) – rekord szkoły w skoku w dal
    – Szymon Łuczak (1c)
    – Łukasz Mańdok (1c)
    – Kacper Ostapkowicz (1c)
    – Dominik Pilarski (2d)
    – Jakub Piwoński (2bc) – rekord szkoły na 1500 m
    – Paweł Spendel (2bc)
    – Dawid Spiszak (1c)
    – Mikołaj Środa (2bc)

  • Licealiada- Sztafetowe biegi przełajowe 6×800 m dziewcząt
    Szczebel zawodów: powiat i rejon
    I miejsce i awans do zawodów wojewódzkich
    Reprezentacja szkoły:
    – Martyna Guzik (2d)
    – Marta Żogała (1d)
    – Emilia Październy (1d)
    – Nadia Wróbel (1d)
    – Kinga Grabiec (3bc)
    – Aleksandra Nowak (1c4)

  • Licealiada- Sztafetowe biegi przełajowe 6×1500 m chłopców
    Szczebel zawodów: powiat i rejon
    I miejsce i awans do zawodów wojewódzkich
    Reprezentacja szkoły:
    – Paweł Spendel (2bc)
    – Łukasz Mańdok (1c)
    – Dawid Spiszak (1c)
    – Adam Fałek (3d)
    – Jakub Piwoński (2bc)
    – Oliwier Borowski (1b4)

  • Licealiada- Tenis stołowy dziewcząt
    Szczebel zawodów: powiat
    I miejsce i awans do zawodów rejonowych
    Reprezentacja szkoły:
    – Weronika Juraszus (1a4)
    – Edyta Mazur (3d)

  • Licealiada- Tenis stołowy chłopców
    Szczebel zawodów: powiat
    III miejsce
    Reprezentacja szkoły:
    – Dominik Pucher (3d)
    – Kacper Rupik (2bc)
    – Kacper Warzecha (1c)

  • Licealiada- Sztafetowe biegi przełajowe 6×800 m dziewcząt
    Szczebel zawodów: województwo
    VIII miejsce w województwie
    Reprezentacja szkoły:
    – Martyna Guzik (2d)
    – Paulina Józefiak (2d)
    – Nadia Wróbel (1d)
    – Dżesika Świtała (1d)
    – Emilia Październy (1d)
    – Aleksandra Nowak (1c4)

  • Licealiada- Sztafetowe biegi przełajowe 6×1500 m chłopców
    Szczebel zawodów: województwo
    XV miejsce w województwie
    Reprezentacja szkoły:
    – Paweł Spendel (2bc)
    – Jakub Piwoński (2bc)
    – Adam Fałek (3d)
    – Łukasz Mańdok (1c)
    – Dawid Spiszak (1c)
    – Oliwier Borowski (1b4)

  • Licealiada- Tenis stołowy dziewcząt
    Szczebel zawodów: rejon
    I miejsce i awans do 1/4 wojewódzkich
    Reprezentacja szkoły:
    – Weronika Juraszus (1a4)
    – Edyta Mazur (3d)

  • Licealiada- Badminton dziewcząt
    Szczebel zawodów: powiat
    II miejsce
    Reprezentacja szkoły:
    – Zuzanna Tkocz (2d)
    – Martyna Wieliczko (2bc)

  • Licealiada- Badminton chłopców
    Szczebel zawodów: powiat
    I miejsce i awans do zawodów rejonowych
    Reprezentacja szkoły:
    – Tycjan Kucz (1b4)
    – Dominik Gil (1c)

  • Licealiada- Tenis stołowy dziewcząt
    Szczebel zawodów: 1/2 wojewódzkich
    III miejsce
    Reprezentacja szkoły:
    – Weronika Juraszus (1a4)
    – Edyta Mazur (3d)

  • Szkolny konkurs wiedzy o patronie szkoły – rotmistrzu Witoldzie Pileckim:
    I miejsce Klaudiusz Gubernat 2d
    II miejsce Sandra Rudnik 1a
    III miejsce Klaudia Porwolik 1c4

  • Finalistka IX ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Wiedzy o Górnym Śląsku” – Klaudia Żyszka 2bc

  • Mistrzostwa Powiatu Mikołowskiego w piłce ręcznej dziewcząt w kategorii szkół średnich
    II miejsce
    Reprezentacja szkoły:
    – Sonia Wacławek (3d)
    – Wiktoria Lis (3d)
    – Natalia Siwiec (3d)
    – Justyna Noga (3d)
    – Nicola Błaszczyk (3d)
    – Laura Niedziela (3d)
    – Patrycja Kowalska (2d)
    – Amelia Siwiec (2bc)
    – Martyna Rzeszutko (1c)
    – Nikola Smolka (1c)
    – Katarzyna Pasieka (1b4)

  • Powiatowy Turniej Piłki Koszykowej chłopców – III miejsce.

    Skład drużyny:
    – Borowski Oliwier 1b4
    – Skupnik Hugo 1b4
    – Mikołajczyk Maciej 1d4
    – Wolny Marcin 3bc
    – Kowalczyk Oskar 2bc
    – Ryguła Rafał 2bc
    – Wieczorek Kacper 2bc
    – Pilarski Dominik 2d
    – Leżok Daniel 1ab
    – Mańdok Łukasz 1c

  • Półfinalistki Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych:
    -Marta Żogała 1d
    -Oliwia Sładek 1d
    -Wiktoria Statuch 1ab

  • Powiatowe zawody piłki koszykowej dziewcząt – II miejsce
    Reprezentacja szkoły:
    ­ Sonia Wacławek
    ­ Laura Niedziela
    ­ Amelia Siwiec
    ­ Natalia Siwiec
    ­ Julia Matera
    ­ Agata Smolorz
    ­ Nina Hoszek
    ­ Martyna Pierschkalla
    ­ Patrycja Kowalska
    ­ Dżesika Świtała

  • Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej chłopców – II miejsce
    Skład drużyny:
    – Łuczak Szymon 1c
    – Mańdok Łukasz 1c
    – Warzecha Kacper 1c
    – Leżok Daniel 1ab
    – Borowski Oliwier 1b4
    – Mikołajczyk Maciej 1d4
    – Ryguła Rafał 2bc
    – Wieczorek Kacper 2bc
    – Pilarski Dominik 2d
    – Wolny Marcin 3bc

  • Laureatki konkursu na wiersz i małą formę prozą „Na skrzydłach wyobraźni”
    – Agnieszka Skutela (3d)
    – Wiktoria Moczała (2a)

  • V Wojewódzki Konkurs „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie”
    I miejsce Wanesa Starzyczny (3a)

  • Ogólnopolskim Konkurs Wiedzy o Indeksy KUL:
    – Gabriela Gotwald (3d) zdobyła indeks na Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie

    – Wiktoria Rose (3a) zdobyła indeks na Wydział Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie

Może Ci się również spodoba

Skip to content